שלום
נעים להכיר אני שי פיטלסון
אני יועץ לכלכלת המשפחה, ברוכים הבאים לבלוג שלי, הייתי רוצה להתחיל בלספר לכם קצת עליי.

תמיד הייתי חזק במספרים. כמה? כשהייתי ילד אהבתי להתלוות לקניות בסופר עם אמא שלי ולא כדי לקנות חטיף אלא יותר כדי לחשב מבצעים ואיזה מוצר עדיף על פני השני .
חישובים באים לי בקלות אז החלטתי ללמוד כלכלה בטכניון ומאז שהתמחיתי בעבודה באקסל החיים נעשו עוד יותר קלים .
עבדתי בכמה חברות גדולות מאוד במשק ככלכלן (קלקלן חחח ) ואנליסט מטה.
עבודה ישירות מול סמנכ"לי כספים ומנכ"לים.
כמה כסף הסתובב שם אתם שואלים? מיליארדי דולרים (אמדוקס, סינרון…).

אבל בשלב מסויים הבנתי שהכיף מבחינתי הוא בעבודה עם מנהלי הפרויקטים.
תכנון של דברים חדשים והתייעלויות וגם תיכנון נכון מול לקוחות ולא העבודה מול ה "בוס הגדול".
רציתי לעזור ולהשפיע ולא להיות בורג קטן במערכת ענקית.

בגלל הרקע שלי בכספים, מאז ומתמיד אנשים מעלים פניי סוגיות כלכליות שונות (פנסיה, ביטוחים, מכירת בית, שכר בעבודה מסוימת…) ואני תמיד נותן את חוות הדעת המסויגת שלי על מנת לעזור להם בקבלת החלטות (מהצד הכלכלי).

לבסוף החלטתי לצאת לדרך עצמאית שבה אשלב את שני הדברים שאני טוב בהם: עבודה מול אנשים ומספרים.
לתחום כלכלת המשפחה נמשכתי מיד מכיוון שהוא שילב בתוכו את שני התחומים האלה ובנוסף שימחה אותי מאוד הידיעה שאוכל ממש לשנות חיים של משפחות וזוגות צעירים.
פניתי ללמוד את התחום ולאחר קורס של כשנה בחרתי להתעסק בייעוץ כלכלי למשפחות ומאז עוסק בזה כבר כשלוש שנים.
מה אני עושה? מלווה משפחות בתהליך היציאה ממינוס לפלוס. אני עוזר להם לתכנן נכון את החיים שלהם ולא שנה קדימה אלא 20 ו 30 שנה (גם לתקופת הפנסיה כשהיום הם בני 20+).

אז מה זה כלכלת המשפחה או בקיצור – מה בעצם אני עושה?
אני מקבל לא מעט שיחות שמתחילים משהו כמו השיחה שהיתה לי עם דנה (איך שהוא חלק לא קטן מהטלפונים זה מהצד הנשי, הן מודאגות יותר כנראה),
"שמעתי עליך, אתה חושב שאתה יכול לעזור לנו?" היא אמרה לי בשיחה.
"בואי תספרי לי קצת עליכם" ביקשתי והעברתי אותה סידרה של שאלות. אנשים לא אוהבים לדבר על כסף אבל הם מבינים שחייבים כדי לקבל עזרה.
"מעולה" אמרתי כשסיימנו לברר את כל הפרטים, "יש המון עם מה לעבוד. יש קצת הלוואות, אין גנים (אין ילדים עדיין) ויש משכורות יפות."
"יש לנו סיכוי?" היא שאלה "אנחנו כל חודש מגדילים את המינוס, לא מצליחים לחסוך שקל"
"זוג כמוכם אמור לחסוך בערך 4,000 ש"ח בחודש במקרה הכי גרוע" אמרתי לה (לדעתי הרבה יותר).
תיאמנו פגישת היכרות לשבוע שאחרי והתחלתי איתם ליווי של חצי שנה.

במהלך העבודה שלי אני נפגש עם זוגות שלא חושבים שיש להם דרך לצאת מהמינוס ומכוון אותם נכון. אני עובד עם משפחות שלא מצליחות לחסוך ועוזר להם להתנהל נכון על מנת להביא את המשפחה לכל היעדים שלהם (מבטיח שבעתיד יסביר גם מה זה יעדים נכונים). וכמובן עובד גם עם זוגות שמרגישים שיש להם מה לשפר בהתנהלות היומיומית שלהם מבחינה כלכלית.
אני נמצא שם בשביל ללמד את בני הזוג את העקרונות החשובים בהתנהלות כלכלית נכונה כי המטרה שלי היא שבעוד 20 שנים מהיום הם יזכרו בי עם חיוך, אבל שהעבודה בדרך תיהיה בעיקר שלהם.

אני נהנה מאוד ללוות משפחות וזוגות (שילוב של החוזק שלי יחד עם הכיף שבעבודה עם אנשים), ושמח לגלות שיש לי היכולת להשפיע לטובה על חיים של אנשים. וכן, גם קצת מונע תחושת שליחות שכזו.

ואם אתם שואלים מה קרה עם הזוג מהסיפור אז נולד להם כבר ילד שני והם מתנהלים יפה מאוד למרות השינויים בהוצאות הכספיות (לידה של ילד היא בד"כ מקור לבלאגן). לפני כחצי שנה נפגשנו פגישת בקרה רק כדי להישאר עם יד על הדופק ולראות שהכל מתנהל בכיוון הרצוי. ואכן הם חוסכים יפה גם עבורם וגם עבור שני הילדים.