חמשת הסודות לחסוך כסף בקניות בסופר

מי מאיתנו לא עובר בסופר לפחות פעם בשבוע או פעם בשבועיים?
חלקנו אפילו מגיע לשם כל יום, השאלה היא האם יש דרך לחסוך כסף בקניות שלנו בסופר? האם אנחנו יכולים להגיע למצב שאנחנו מצמצמים את אחת מההוצאות המרכזיות שלנו?
הרי אנחנו "לא חוסכים על אוכל", נכון? אבל השאלה היותר נכונה היא "האם אנחנו קונים נכון?", האם יש טעויות שאנחנו עושים שעולות לנו כסף?
אילו סודות יש שיכולים לחסוך לנו לזרוק כסף במהלך הקניות שלנו, מה דעתכם שנפרט כמה חשובים?

למה קשה לנו לחסוך כסף בקניות בסופר?

כשאנחנו מגיעים לסופר קשה לנו לחסוך כסף, אחת מהסיבות היא המחשבה שאנחנו נמצאים במקום בטוח שדואג לנו, הרי מציעים לנו כרטיסי מעועדון וכרטיסי חבר, אנחנו חלק מהמשפחה, הם לא ינסו לרמות אותנו נכון?

בנוסף לזה בניגוד לחלק מההוצאות אנחנו מגיעים בנקודות זמן שהמשפיעי החלטה ההגיוניים שלנו מנוטרלים, לפעמים הילדים שלנו מתלווים אלינו, ולהם יש את הרצונות שלהם כמובן ופחות הבנה על הצורך לחסוך (אם לא לימדנו אותם), לכן הם גם ירצו דברים שאנחנו לאו דווקא  צריכים.

משפיע נוסף הוא החושים שלנו, חוש הריח והראייה, אנחנו מתבלבלים מהריח של המאפים הטריים או הירקות שנראים מצויין, ישמקומות בעולם שאפילו מפעילים מעין מתזי מים קטנים על מנת שהפירות והירקות יראו טריים יותר .

והגורם הכי חשוב הוא הפסיכולוגי, במשך שנים חברות גדולות וסופרים עובדות על המידע שהן מקבלות על מנת למקסם את הקניות שלנו, החל מנקודת ההסתכלות שלנו במדף ועד למחיר לפריט ומיקום הפריטים בסופר, אז אם אנחנו לא נגיע מוכנים לקרב אנחנו נפסיד בו ולא נוכל לחסוך את הכסף בקניות.

סוד ראשון איך לחסוך כסף בקניות בסופר

אל תגיעו רעבים, זה טיפ מאוד חשוב לכל קונה בסופר, לכמה מאיתנו קרה שסיימנו יום עבודה עמוס ונזכרנו או תוזכרנו שצריך לתת קנייה קטנה בסופר להשלים מספר מוצרים שחסרים בבית.
כשהגענו הביתה גילינו שהחשבון התנפח , קנינו פתאום לחמניות או בורקסים טריים שחיכו שם והיו ממש חמים והריחו טוב, למרות שיש ארוחת ערב בביתאו לחליפין הבאנו ירקות או פירות שבכלל לא הופיעו ברשימה שהגענו איתה ואף אחד לא יאכל אותם.

הוכח כבר במספר מחקרים שכאשר אנחנו נכנסים רעבים לסופר עגלת הקניות שלנו גדלה בעשרות אחוזים, ולצערנו חלק מזה גם נזרק לאחר מכן, הגוף שלנו נמצא במעין מצב הישרדותי והוא חוטף מכל הבא ליד.

אז תשמרו על הכסף שלכם ואל תגיעו רעבים לסופר, חוץ מזה שזה פחות בריא.

ארבעה סודות לחסוך כסף בקניות בסופר

הסוד השני לחסוך כסף בקניות בסופר – תגיעו עם רשימה
נכון שזה נשמע טריוויאלי אבל תתפלאו לגלות כמה אנשים מגיעים ללא רשימה בכלל או רשימה חסרה מאוד, הם מניחים שהם זוכרים מה חסר בבית, ואז אנחנו חוזרים הביתה עם הרבה דברים שיש לנו כבר בבית ולאחר מכן מתקלקלים או נזרקים.
בימינו יש גם אפליקציות שיאפשרו לנו בקלות לבנות רשימה כללית ורשימות ספציפיות כאשר ניתן לשתף אותן בין שני בני הזוג ולהגיע למצב שלא שוכחים שום דבר ואפילו מוסיפים משהוא ברגע האחרון.

הסוד השלישי לחסוך כסף בקניות בסופר- סדרו את הרשימה
אתם מכירים את הסופר שבו אתם קונים, מקמו את המוצרים ברשימה בקבוצות קרובות לפי המיקום, וסדרו את הרשימה כך שתסתובבו כמה שפחות בתוך הסופר , ככל אתם מסתובבים יותר אתם חשופים ליותר אמצעי פירסום ומבצעים שאם ליהיות כנים אתם כנראה ממש לא צריכים.
ככל שזמן הטיול שלכם בסופר עולה הסיכוי שלכם לחסוך כסף יורד.

הסוד הרביעי לחסוך כסף בקניות בסופר- הזיזו את המבט
כן כן להזיז את המבט יחסוך לכם כסף, איך אתם שואלים?
הסופרים הגדולים והרשתות למדו איפה למקם את המוצרים שהם רוצים שנקנה, אבל מעל ומתחת הרבה פעמים אנחנו נמצא מוצרים דומים מאוד במחירים זולים יותר ברוב הפעמים, כל מה שצריך זה השהייה של שנייה או שתיים על מנת לבחון את המצב.
רק תיבדקו את האלטרנטיבה מכיוון שייתכן שתחסכו כמה שקלים רק בתנועת עין קטנה, וככה תחסכו עוד כסף.

הסוד החמישי לחסוך כסף בקניות בסופר – אל תתפתו למבצעי קופה
אבל זה מחיר מעולה אתם מיד תגיבו, ולרוב אתם ממש צודקים אבל, וזה אבל ממש גדול
אתם לא צריכים את זה, אתם יודעים איך אני יודע? מכיוון שאם הייתם צריכים את זה המוצר הזה כבר היה נמצא בתוך העגלה שלכם.
מכיוון שלא אז כנראה שאין צורך אז פשוט עיזבו את זה בקופה ללקוח הבא (אני מקווה שגם הוא יקרא את זה ).

איך עוד תחסכו כסף בקניות בסופר?

תיהיו מסודרים, תבואו עם ההבנה שאסור לכם ליהיות מוסחים , זה לא נראה לכם קרב אבל זה כן, זהו קרב על הארנק שלכם, ואם אתם לא תבינו שאתם בעמדת נחיתות וחייבים ליהיות זהירים אתם תוציאו הרבה מאוד כסף סתם שבסוף יזרק לפח.

אז אנא היזהרו ובידקו את עצמכם.

הכותב הינו יועץ לכלכלת המשפחה

שי פיטלסון

052-6173106

Shayfinance1@gmail.com
www.shayf.co.il