ארבעה דרכים לדעת שאתם צריכים יועץ כלכלי

אנחנו מעבירים הרבה זמן בלי לעשות שינוי, לפעמים גם בלי להבין שיש צורך בשינוי כלכלי, אנחנו מתנהגים כאילו הכל בסדר, ובעצם אנחנו לא מודעים או מתעלמים מכך שיש לנו בעיה.
קצת כמו דיאטה, אנחנו מסתכלים במראה והכל בסדר עד שפתאום יש בעיה שגוררת אותנו לרופא, אז לרוב במקרה הזה מדובר בבנק שאומר לנו חברים אני עוצר לכם את החגיגה.
הוא בעצם אומר לנו צריך שינוי כלכלי, ולנו הרבה פעמים קשה לעשות את זה לבד, אנחנו צריכים שמישהוא יבוא מבחוץ ויציג לנו את הדברים אחרת.

למה קשה לנו לבקש עזרה של יועץ כלכלי?

אשינוי כלכלי הוא משהוא שמצריך מאיתנו לצאת מאזור הנוחות שלנו, ואנחנו לא אוהבים לצאת מאזור הנוחות שלנו.
במקרה של שינוי כלכלי אנחנו לא רוצים להאמין שעשינו טעות ואנחנו לא שמחים להודות שאנחנו לא יודים להתנהל "הרי כולם יודעים להתנהל נכון".
והבעיה עם שינוי כלכלי שכל צעד שאנחנו נצטרך לעשות מצריך מאיתנו גם לשנות לפעמים סגנון חיים, לעקוב נכון יותר אחרי ההוצאות שלנו, לצמצם הוצאות לא ממש הכרחיות ולתכנן מה אנחנו רוצים קדימה.

קשה לנו הרבה פעמים לחפש אפילו יועץ כלכלי מכיוון שהרבה אנשים לא נוטים לדבר על הנושא, מכיוון שהם לא רוצים לספר לכולם שהם אלו שלא יודעים להתנהל כלכלית נכון (הרי כולם יודעים , לא?)

איך נדע שצריך יועץ כלכלי?

הדרך הברורה, אם הבנק כבר מתקשר אלינו, כאשר הבנק הגיע לשלב שהוא צריך לתת לנו אינדיקציה שאנחנו עברנו כל גבול תנצלו את קריאת ההשכמה הזו להבין שצריך לעצור ולבצע שינוי.
תחשבו על זה כמו התקף לב או שבץ , ואז יצאנו מבית החולים, אנחנו עומדים לפני שני אפשרויות, אחת להמשיך באותה הדרך שבה נקטנו עד עכשיו שהובילה אותנו לכאן, או לעשות שינוי באורח החיים (אם זה תזונה, ספורט…)
אז גם שינוי כלכלי יהיה הדרך הנכונה לאחר התראה מהבנק.
הבנק מאוד ישמח לדעת שאתם מלווים על ידי יועץ כלכלי, עצם הנוכחות שלו אומרת שאתם באמת רוצים שינוי.

אילו עוד דברים מצביעים על צורך ביעוץ כלכלי?

אם אנחנו כל חודש מתנהלים על גבול המינוס, המשכורת נכנסת, מגיע קצת אוויר לנשימה ואז יום לאחר ירידת כרטיסי האשראי אנחנו נמצאים בדיוק באותה הנקודה שבה היינו לפני חודש .
לא התקדמנו ופשוט העברנו חודש אחד אחרי השני בדיוק באותה צורה ללא יכולת לרכוש דברים מעבר לשוטף שלנו.
יועץ כלכלי מגיע כאן ומטרתו לעשות לכם שינוי, לתת לכם את היכולת להגיע להתנהלות נכונה עם הכסף שלכם.

לפעמים כאשר נופלים עלינו אירועים בלתי מתוכננים שקשה לנו להתמודד איתם , החל ממקרר שהתקלקל, ועד אירועים שאינם בלת"מ אבל לא התכוננו אליהם כמו בר המצווה של הילד.
מצבים כאלה יכולי לתת לנו הזדמנות לעשות שינוי, מכיוון שהרבה פעמים המצב מצריך מאיתנו לגשת לכספים שונים או לפנות לבנק, ובמקרים כאלה כדאי ורצוי לעשות את זה ע"י תוספת של שינוי כלכלי, מכיוון שבמידה ולא נעשה זאת ייתכן ונכנס למשבר כלכלי שגם שינוי לא יעזור.
יועץ כלכלי טוב יסתכל איתכם לטווח הארוך , לא לשבוע שבועיים הקרובים, אלה לטווח של עשרים ושלושים שנה עד הפנסיה , במטרה שלא יהיו לכם אירועים גדולים לא מתוכננים, שתדעו בדיוק מה אתם רוצים לעשות, ויועץ כלכלי טוב ידע להגיד לכם כמה זה עולה לכם. במידה ויהיה יותר כסף תמיד תוכלו להוציא יותר כמובן.

הרבה פעמים התיישבנו וחשבנו קדימה, מה יקרה עוד עשר שנים, עוד עשרים שנים מהיום, האםאנחנו חוסכים מספיק עבור הילדים?
האם אנחנו חוסכים מספיק עבורינו? איך יהיה המצב שלנו בפנסיה?
אם אנחנו מרוצים מהתשובות האלו אז מצבנו מעולה, מכיוון שלרוב אנחנו לא ניהיה מרוצים כנראה כדאי שנעשה סדר במספרים.
וכאן נכנס היועץ הכלכלי, המטרה שלו לעשות לכם סדר בראש, לתכנן איתכם ולהבין את הצרכים שלכם כמשפחה, את החוזקות ואת החולשות, ולתת לכם את הכלים להתקדם.

איך נעשה את הצעד הראשון בשינוי הכלכלי, אפילו לפני שנפנה ליועץ כלכלי?

הצעד הראשון הוא הכי קל, אבל ניתן לעשות לבד, תפתחו את חשבון הבנק, את האפליקציה או את הדף במחשב, ותבינו האם השינוי החודשי הוא חיובי שלילי או עומד במקום.
ברגע שהבנתם את זה, שבו עם בן/בת הזוג ותבינו מה אתם רוצים כמשפחה, ברגע שיש לכם את זה משם אפשר לבנות את הדרך לשינוי.

אז תשבו ביניכם ותחשבו האם אתם צריכים שינוי?

הכותב הינו יועץ לכלכkת המשפחה

שי פיטלסון

052-6173106

Shayfinance1@gmail.com

https://www.facebook.com/groups/2260271274228109/
מוזמנים גם לקבוצה שלי שעוסקת בכלכלת המשפחה.